Krásná hra v krásném Frýdku-Místku

 

BK Snakes Frýdek-Místek je jedním ze členů basketbalové rodiny Snakes - basketbalu dětí a mládeže. Tato organizace zahájila svoji činnost pod vedením Mgr. Dušana Hrdličky v roce 1999 a postupně svoji činností pokryla městké části Ostravy, Orlovou, častečně Havířov a od roku 2012 i naše město. Nově vzniklý Frýdecko-místecky klub usiluje o pokračování šedesátileté tradice basketbalu v našem městě. Statutarním zástupcem a předsedou klubu je Ing. Zdeněk Navrátil, kterému Mgr. Dušan Hrdlička pomáhal a dále pomáhá obnovit krátce přerušenou tradici chlapeckého basketbalu v našem městě.
Hlavní náplní a moto klubu je “výchova dětí prostřednictvím sportu”. Tým profesionálních a vysoce kvalifikovaných trenéru a pedagogických pracovníků společně s dobrovolníky z řad rodičů vytváří prostředí, kde kamarádství, poctivá práce a radost ze hry naplňují tréninky, přátelská i soutěžní utkání, a zároveň přesahují půdorys tělocvičen a škol, ve kterých si chlapci vytvářejí společenské vazby do dalšího života.
Za krátkou dobu své činnosti už chlapci ochutnali řadu vítězství v jednotlivých zápasech a jedno vítězství v turnaji, ale také velmi dobře ví jak chutnají porážky a jak je těžké se po nich znovu pustit do práce. Někteří z našich hráčů měli možnost vyzkoušet mezinárodní turnaje vrcholné úrovně i finále národních mistrovství, kde se vůbec neztratili a pro svá alternativní družstva, ve kterých působili jako hostující hráči, pomohli získat již dva tituly mistra České republiky i individuální ocenění pro nejužitečnější hráče. Snad se nám takových úspěchů podaří dosáhnout i s ryze frýdeckomísteckým družstvem a hráči.

Mezinárodní trenérský tým, se zkušenostmi z vrcholného profesionálního basketbalu v České republice i v zahraničí, obohacený o zkušenosti z trenérských domácích i zahraničních stáží je na úrovni, kdy chlapcům může nabídnout klíče ke zvládnutí technických basketbalových dovedností a otevřít tajemství úspěchu v kolektivním sportu, a zároveň na rozvoj osobnostních morálních charakteristik svých hráčů. Usilujeme také o propojení mezinárodních kultur a přístupu k výchově.
Srbský trenér Bojan Risimic nám pomáhá nahlédnout do kuchyně basketbalu ze země vícemistrů světa a stříbrných olympijských medajlistů, kde basketbal je více než jen sportem. Zařazované jsou i zkušenosti rodiny Navrátilů ze života a pedagogické práce v jejich druhém domově v Japonsku a aktivní účastí Benjamina a Maxmiliana v jejich basketbalových týmech na dálném východě, ve kterých tvořili, v minulosti na základní a aktuálně na nižší střední škole, osu svých družstev.

Univerzálně sportují a basketbal u nás hrají děti v přípravkách již od 6-ti let a družstva soutěžních kategorií, které naplňují aktuálně chlapci z ročníků 2003-2009. Kromě soutěžních družstev nabízíme v kategorii “Legendy” prostor pro setkávání všech zájemců, bez ohledu na věk a osvojenou míru dovedností, kteří basketbal nemohou nebo nechtějí trénovat pravidelně a mají rádi své bývalé spoluhráče a svůj sport, který si rádi zahrají se svými přáteli pro zábavu.

Chlapci se učí nejen samotné hře, ale zároveň i administrativním a technickým dovednostem a pravidlům. Starší a zkušenější hráči chodí pomáhat na tréninky mladším začínajícím kamarádům. Později tak mohou pomáhat zajišťovat průběh utkání při technických zápisech a nebo nastupovat jako rozhodčí, či trenéři.

Basketbal je krásná hra a lásku k ní se snažíme probouzet na všech frontách. Jedním z našich velkých snů jsou tělocvičny zaplněné fandícími diváky, kteří konečně pochopili, jak pěkné je se na opravdový sport a nasazení dětí dívat. Děti, které asi jako jediné v naší zvláštní době jsou schopné dostat vyznámu a naplnit obsah sousloví ryzí sport. Přidejte se k nám a pojďte si užívat opravdového napětí, vždy s dobrým koncem, kdy jedna strana musí vždy vyhrát. Na obou totiž stojí naše děti.
S nezbytnou aktivní účastí rodičů našich svěřenců a laskavou podporou statutárního města Frýdek-Místek a Moravskoslezského kraje, v jejichž zařízeních ve městě náš sport provozujeme, tak všichni v našem realizačním týmu věříme, že se nám podaří vychovat nejen vyborné basketbalisty, ale především poctivé a zajímavé osobnosti, které, ať už je osud v budoucnosti zavane kamkoliv, na své frýdeckomístecke kořeny, spoluhráče, kamarády a trenéry budou rádi vzpomínat.

Zdeněk Navrátil
předseda klubu

« zpět

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---odkaz na všechny novinky---

CZ,USA,JAP