O Nás

 

Basketpoint Frýdek-Místek vznikl jako jeden z členů basketbalové rodiny Snakes. Tato organizace zahájila svoji činnost pod vedením Mgr. Dušana Hrdličky v roce 1999 a postupně svoji činností pokryla městké části Ostravy, Orlovou, častečně Havířov. Od roku 2012 se z iniciativy Ing. Zdeňka Navrátila rozšíříla i do našeho města jako ostravská základna, kde se trénoval s dětmi z našeho města basketbal. Později jsme získali statut pobočného spolku BK Snakes Frýdek-Místek a následně jsme transformovali organizaci do spolku s dnešním názvem. Nově vzniklý frýdecko-místecky klub usiluje o pokračování šedesátileté tradice basketbalu v našem městě. Statutarním zástupcem a předsedou klubu je Ing. Zdeněk Navrátil, kterému Mgr. Dušan Hrdlička donedávna pomáhal obnovit krátce přerušenou tradici chlapeckého basketbalu v našem městě. Ostravský klub Snejks a jeho trenéři pro nás provždy zůstanou tou nejbližší basketbalovoiu rodinou. Bez nich by naš začátky nebyly možné a zcela jistě i dnes budeme nalézat společná témata a možnosti spolupráce.

Hlavní náplní a moto našeho klubu je “výchova dětí prostřednictvím sportu”. Tým profesionálních a vysoce kvalifikovaných trenéru a pedagogických pracovníků společně s dobrovolníky z řad rodičů vytváří prostředí, kde kamarádství, poctivá práce a radost ze hry naplňují tréninky, přátelská i soutěžní utkání, a zároveň přesahují půdorys tělocvičen a škol, ve kterých si chlapci vytvářejí společenské vazby do dalšího života.

Za krátkou dobu své činnosti už chlapci ochutnali řadu vítězství v jednotlivých zápasech i tituly z turnajů. V letošním roce získali chlapci skalpy zahraničních klubů z Berlina a estonského Talinu. Kluci velmi dobře ví jak chutnají porážky a jak je těžké se po nich znovu pustit do práce. Někteří z našich hráčů měli možnost vyzkoušet mezinárodní turnaje vrcholné úrovně EYBL i finále národních mistrovství, kde se vůbec neztratili a pro svá alternativní družstva, ve kterých působili jako hostující hráči, pomohli získat již dva tituly mistra České republiky i individuální ocenění pro nejužitečnější hráče. Snad se nám takových úspěchů podaří dosáhnout i s ryze frýdeckomísteckým družstvem a hráči.

Mezinárodní trenérský tým, se zkušenostmi z vrcholného profesionálního basketbalu v České republice i v zahraničí, obohacený o zkušenosti z trenérských domácích i zahraničních stáží je dnes na nebývalé úrovni a chlapcům může nabídnout vzorce a postupy ke zvládnutí technických basketbalových dovedností a otevřít tajemství úspěchu v kolektivním sportu, a zároveň na rozvoj osobnostních morálních charakteristik svých hráčů. Usilujeme také o propojení mezinárodních kultur a přístupu k výchově.

Na naší cestě nám pomáhal například i srbský trenér Bojan Risimic, se kterým jsme mohli nahlédnout do kuchyně basketbalu ze země vícemistrů světa a stříbrných olympijských medajlistů. Tam, kde basketbal je více než jen sportem. Šéftrenérem klubu je dnes dvaceti řtyřletý Robin Foniok který jako trenér basketbalu pracuje na jeho věk neuvěřitelných osm let a kromě klubového angažmá dnes zodpovídá za reprezentační tým chlapců České republiky U15. Zařazované jsou i zkušenosti rodiny Navrátilů ze života a pedagogické práce v jejich druhém domově v Japonsku a aktivní účastí Benjamina a Maxmiliana v jejich basketbalových týmech na dálném východě a nově v Severní Karolině USA, ve kterých tvořili, v minulosti na základní a aktuálně na nižší střední škole, osu svých družstev. Americká univerzitní basketbalová scéna, na které udržujeme velmi ůzké osobní kontakty je jeden z hlavních cílů pro pokročilejší kategorie mládeže. Pro ty nejpracovitější nabízí kromě sportu, bezplatné vzdělání na těch nejkvalitnějších světových institucích. Nejen pouze jednosměrku do světa profesionáního sportu běžnou v evropských podmínkách.

S basketbalem, pohybovou a míčovou připravou dětí začínáme již v předškolním věku na místních magteřských školkách. Univerzálně sportují a basketbal u nás hrají děti v přípravkách již od 6-ti let a družstva soutěžních kategorií, které naplňují aktuálně chlapci z ročníků 2003-2010. Kromě soutěžních družstev nabízíme v kategorii “Legendy” prostor pro setkávání všech zájemců, bez ohledu na věk a osvojenou míru dovedností, kteří basketbal nemohou nebo nechtějí trénovat pravidelně a mají rádi své bývalé spoluhráče a svůj sport, který si rádi zahrají se svými přáteli pro zábavu.

Chlapci se učí nejen samotné hře, ale zároveň i administrativním a technickým dovednostem a pravidlům. Starší a zkušenější hráči chodí pomáhat na tréninky mladším začínajícím kamarádům. Později tak mohou pomáhat zajišťovat průběh utkání při technických zápisech a nebo nastupovat jako rozhodčí, či trenéři.

Basketbal je krásná hra a lásku k ní se snažíme probouzet na všech frontách. Jedním z našich velkých snů jsou tělocvičny zaplněné fandícími diváky, kteří konečně pochopili, jak pěkné je se na opravdový sport a nasazení dětí dívat. Děti, které asi jako jediné v naší zvláštní době jsou schopné dostat vyznamu a naplnit obsah sousloví ryzí sport. Přidejte se k nám a pojďte si užívat opravdového napětí, vždy s dobrým koncem, kdy jedna strana musí vždy vyhrát. Na obou totiž stojí naše děti.

S nezbytnou aktivní účastí rodičů našich svěřenců a laskavou podporou statutárního města Frýdek-Místek a Moravskoslezského kraje, v jejichž zařízeních ve městě náš sport provozujeme, tak všichni v našem realizačním týmu věříme, že se nám podaří vychovat nejen vyborné basketbalisty, ale především poctivé a zajímavé osobnosti, které, ať už je osud v budoucnosti zavane kamkoliv, na své frýdeckomístecke kořeny, spoluhráče, kamarády a trenéry budou rádi vzpomínat.

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---odkaz na všechny novinky---

CZ,USA,JAP